Turističko - ugostiteljska škola Split

COMENIUS PROJEKT B.WELL 2013./2014.

Autor: DENIS LJUBIČIĆ, 28. 10. 2013.

Naša škola je od školske godine 2013./2014. postala članicom multilateralnog Comenius projekta  B.WELL (Building Wellness) i tako se uvrstila u europsko društvo škola obuhvaćenih Comenius programom razmjene.

Osnovni ciljevi Comenius projekta su:

-veća mobilnost učenika i nastavnog osoblja, upoznavanje s primjerima dobre prakse u školama partnerima iz drugih europskih zemalja...

FOTO

-poticanje učenja stranih jezika, novih tehnologija, boljih tehnika nastavnog rada i prakse,

-poboljšavanje pedagoške razine kao i razine rada školskog managementa te kvalitetu rada podići na europsku dimenziju.

U skladu s Comenius načelima sastali smo se u Folignu/Italy, gdje su predstavnici škola iz šest zemalja partnera (Francuske, Danske, Mađarske, Turske, Hrvatske i domaćina Italije) od 3. do 10. listopada 2013.pokušali putem radionica i primjera dobre prakse raspravljalo o ispravnim životnim navikama.

Upoznali smo prirodne i društvene atrakcije Umbrije, razgovarali o mediteranskoj prehrani i zdravim životnim navikama, upoznali se s tradicionalnom izradom kruha i drugih autohtonih proizvoda na didaktičkoj farmi,slušali predavanje o utjecaju sporta na zdrav život.

Iznad svega družili smo se, živjeli u obiteljima naših domaćina s kojima smo razvili lijepe prijateljske odnose.Upoznali smo kako žive, što jedu, kamo izlaze. Malo smo se i iznenadili kada smo saznali da su na nastavi i subotom, te da im ne pada na pamet prepisivati na testu iz matematike.

Bilo nam je lijepo i zanimljivo. S nestrpljenjem očekujemo svibanj 2015. kada će naša škola biti domaćin posljednjeg  od četiri susreta u sklopu B.WELL projekta.

Na panou u auli naše škole moći ćete  pročitati o zdravim životnim navikama te ulozi žitarica u mediteranskoj prehrani. Pokušat ćemo vas pokrenuti zajedničkim igrama tijekom velikog odmora.

« Veljača 2020 »

Pitaj ne skitaj

Službenik za zaštitu osobnih podataka: mail

Najnovije vijesti
Dnevnik.hr
19.02.2020. 00:05
DORH, USKOK i policija u dvjema zagrebačkim bolnicama, istražuju poteze bivšeg ministra Kujundžića
Milan Kujundžić u dva je mandata bio ravnatelj KB Dubrava, a istražiteljima su u fokusu njegov način stjecanja nekretnina te ugovori s tvrtkom Smart Medical.

18.02.2020. 23:49
Princ Harry i Meghan Markle u novim problemima: Kraljica im je zabranila da koriste brend na koji su potrošili desetke tisuća funti
Kraljica Elizabeta zabranila je Meghan i Harryju korištenje brenda ,,Sussex Royal" koji ih je koštao desetke tisuće funti, jer se, kako tvrdi kraljica, više ne smiju predstavljati kao dijelovi kraljevske obitelji.

18.02.2020. 22:59
Rođaci Zorana Milanovića u Sinju emotivno popratili inauguraciju: "Čestitam njegovoj majci što ga je takvog rodila"
Uz predsjednika Milanovića na inauguraciji su bili supruga, sinovi, majka i nećakinja. Bilo je treme i suza, baš kao i među rodbinom iz sinjskoga kraja s kojom je bila ekipa Nove TV. Oni su bili presretni, a spomenuli su i aktualnu predsjednicu kojoj su poželjeli - sve najbolje.

18.02.2020. 22:27
Stručnjak za odnose s javnošću: "Ako je Josipa Lisac tema oko koje se najviše dijelimo, onda je ova inauguracija uspjela"
Stručnjak za odnose s javnošću Jerko Trogrlić analizirao je inauguraciju.

18.02.2020. 19:43
Nastavljeno suđenje ocu monstrumu koji je bacio djecu s balkona, odvjetnik poručio: "Imali smo primjedbe na dopunu psihijatrijskog vještačenja"
Na Županijskom sudu u Zadru nastavljeno je suđenje ocu-monstrumu koji je početkom prošle godine bacio djecu s balkona.

18.02.2020. 21:44
Po čemu će građani pamtiti Grabar-Kitarović? Jedni ističu kako je bila prva žena na čelu države, a drugi se prisjećaju nogometne utakmice i njenih vokalnih nastupa
Nakon pet godina, stigao je i posljednji radni dan Kolinde Grabar Kitarović. S Pantovčaka je otišla s poljupcem svoga nasljednika, ali i buketom cvijeća koji joj je poklonio.

18.02.2020. 21:58
Ministar Bošnjaković već je razgovarao s Jelenićem, prijeti li glavnom državnom odvjetniku smjena? Iz Vlade poručili da će se o svemu očitovati u srijedu
Jelenić je članom masonske lože postao sredinom ožujka 2018. godine, mjesec dana prije no što je u Saboru na prijedlog Vlade potvrđen za glavnog državnog odvjetnika.

18.02.2020. 22:23
Slavna glumica u 83. godini odlučila da više neće odlaziti pod nož: "Ne želim se više rezati"
Jane Fonda odlučila je kako je pravo vrijeme za dostojanstveno i prirodno starenje, nakon što se godinama podvrgavala plastičnim operacijama.

18.02.2020. 22:22
Šokirala svijet mršavom linijom pa slučajno najavila pravo iznenađenje na vjenčanju najbolje prijateljice
Fanovi diljem svijeta zabrinuti su za zdravlje glazbene dive Adele zbog mršavosti, a nakon pet godina stanke pjevačica je najavila novi album, i to slučajno.

18.02.2020. 21:41
Plenković ipak o inauguraciji: "Ovo je njegov dan. Kohabitacija? Surađivat ćemo tamo gdje nas Ustav i zakoni spajaju"
Premijer Andrej Plenković najavio je u utorak da će se u četvrtak na sjednici Vlade naći točka kojom se viceadmirala Roberta Hranja predlaže za novog načelnika Glavnog stožera, odgovorivši da nije bilo problema pri dogovoru oko tog prijedloga s predsjednikom RH.

CMS za škole logo
Turističko - ugostiteljska škola Split / Antuna Gustava Matoša 60, HR-21000 Split / ss-turisticko-ugostiteljska-st.skole.hr / ured@ss-turisticko-ugostiteljska-st.skole.hr